55877-2024 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Miljökonsulter inom byggprojekt
Referensnummer: LOC 2023-0216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende miljökonsulter inom byggprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende miljökonsulter inom byggprojekt. Ramavtalet kommer bestå av minst en (1), maximalt fyra (4) leverantörer och kommer som längst gälla en fyra-årsperiod (2+1+1).