2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samhällsbetalda resor - Riksfärdtjänst
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av riksfärdtjänst och RIAK. Målet med upphandlingen är att göra det enkelt för Skellefteå kommuns resenärer som är berättigade riksfärdtjänst att boka resor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105203:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 63730000 Diverse kringtjänster för luftfart