558954-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Diverse livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylda matlådor
Referensnummer: ÄN 2021/00269-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad upphandlar tillverkning av kalla matlådor.
Leverantören åtar sig att leverera tjänsten av tillverkning och distribution av kalla matlådor till köparen/Västerås stad.