2. Förfarande
Förfarande
Titel: Driftentreprenad norra och södra Botkyrka
Beskrivning: Upphandlingen omfattar driftentreprenad för norra Botkyrka (Hallunda, Norsborg, Slagsta, Alby, Eriksberg samt Fittja och Botkyrkabyggen) och södra Botkyrka (Tullinge-Riksten).
Intern identifierare: KS/2024:00157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra Botkyrka
Beskrivning: Anbudsområdet avser områdena Hallunda, Norsborg, Slagsta, Alby, Eriksberg samt Fittja och Botkyrkabyggens delar inom detta område.
Intern identifierare: Norra Botkyrka
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Södra Botkyrka
Beskrivning: Avser områdena Tullinge och Riksten.
Intern identifierare: Södra Botkyrka