Upphandlingen omfattar konferensteknik för korttidshyra. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden, ett för tolk-och AV-teknik och ett för IT-arbetsplatser. Upphandlingen omfattar också tjänster kopplade tekniken såsom planering, projektledning, installation, test, övervakning, support samt upp- och nedmontering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30231300 Bildskärmar, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen