559002-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GSP-instrument (Genetic screening processor)
Referensnummer: 2021-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av ytterligare 2 st s k GSP-instrument (Genetic screening processor) till Centrum för Medfödda Metabola Sjukdomar inom Karolinska Universitetslaboratoriet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen