Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Virke
Referensnummer: 512-2761-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Jämtlans län upphandlar ramavtal för leverans av virke.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03419100 Virkesvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för leverans av virke. Avrop på ramavtal under avtalsperioden kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning. Upphandlingens omfattning uppskattas till cirka 500 000 SEK per år.