559078-2023 - ResultatSverige-Kungsbacka: Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpoolstjänst
Referensnummer: 22/172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser en bilpoolstjänst till Kungsbacka kommun.
Personal
Leverantören förbinder sig att använda för uppdraget erforderligt antal personer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen