559218-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjuka ortoser
Referensnummer: RS/190808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hand och tumortos, vuxen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hand och tumortos, barn
Del nr: 2
Ödemhandske
Del nr: 3
Viloortos
Del nr: 4
Artros/värmehandske
Del nr: 5
Ortos Radialis pares
Del nr: 6