2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tung bärgningsbil
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal för anskaffning av tunga bärgningsbilar inkl. service- och underhållstjänster, reservdelar, dokumentation och utbildning till Försvarsmakten. Den tunga bärgningsbilen ska kunna utföra bärgningar och avtransport av huvuddelen av i Försvarsmakten förekommande hjulfordon samt begränsad bogsering av stridsfordon.
Intern identifierare: 24FMVU513
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Tung bärgningsbil