Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service, reparationer samt renovering av hissar
Referensnummer: 2019/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser ett serviceavtal samt kringtjänster som reparation samt renoveringar av hissar. Ombyggnationer och moderniseringar av hissar ska kunna avropas på ramavtalet.
Kirunabostäder avser att teckna ramavtal med en entreprenör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen