559320-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonisttjänster 2018 SLL 243
Referensnummer: LS 2018-0650
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att teckna ramavtal avseende telefonisttjänster.
Upphandlingen består av två separata anbudsområden (A "Telefonisttjänster och Kundtjänst" och B "Callcenter").