559322-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Höganäs: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS/2021/418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av revisionstjänster för Höganäs kommun, dess kommunala bolag samt stiftelser.
Inbjudan
Höganäs kommuns revisorer inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Revisionstjänster.
Upphandlingen avser revisions- och granskningstjänster för Höganäs kommun, kommunala bolag och stiftelser.
Avtal avses tecknas med en (1) leverantör för hela upphandlingens omfattning.
Upphandlingens värde uppskattas till ca 1 300 000 per år.
Upphandlingens takvolym uppgår 6 000 000 kr. Om avtalets omsättning når upp till eller överskrider takvolymen har Höganäs kommun rätt att säga upp ramavtalet med omedelbar verkan.
OBSERVERA: Pris ska lämnas på samtliga objekt, utom för Stiftelsen syskonen Möller samt Stiftelsen Keramiskt center. Det är frivilligt att lämna pris på dessa delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen