559332-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Diatermiutrustning och förbrukning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diatermiutrustning och förbrukning
Beskrivning: Diatermiutrustning och förbrukning
Intern identifierare: 2025-352
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL
Intern identifierare: 1764923-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Diatermiapparat
Beskrivning: Diatermiapparat
Intern identifierare: 1765691-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Energiinstrument inkl. energigenerator
Beskrivning: Energiinstrument inkl. energigenerator
Intern identifierare: 1765765-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Energiinstrument saxliknande handtag inkl. energigenerator
Beskrivning: Energiinstrument saxliknande handtag inkl. energigenerator
Intern identifierare: 1765798-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 - Diatermihandtag med L-hook
Beskrivning: Diatermihandtag med L-hook
Intern identifierare: 1765811-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5 - Diatermihandtag reglerbart
Beskrivning: Diatermihandtag reglerbart
Intern identifierare: 1765812-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6 - Diatermihandtag samt rökutsug
Beskrivning: Diatermihandtag samt rökutsug
Intern identifierare: 1765814-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7 - Diatermihandtag förlängningsbart
Beskrivning: Diatermihandtag förlängningsbart
Intern identifierare: 1765817-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8 - Diatermiplattor
Beskrivning: Diatermiplattor
Intern identifierare: 1765895-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9 - Diatermielektroder
Beskrivning: Diatermielektroder
Intern identifierare: 1765897-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10 - Bipolär pincett
Beskrivning: Bipolär pincett
Intern identifierare: 1765900-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11 - Laparoskopisk sugslang för rökutsug
Beskrivning: Laparoskopisk sugslang för rökutsug
Intern identifierare: 1765908-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12 - Laparoskopisk hook
Beskrivning: Laparoskopisk hook
Intern identifierare: 1765910-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13 - Laparoskopisk sax
Beskrivning: Laparoskopisk sax
Intern identifierare: 1765778-13