559388-2018 - ÄndringSverige-Lidingö: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för Omsorgs- och socialförvaltningen
Referensnummer: 18/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidingö stad, stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla avtal avseende verksamhetssystem för handläggning av nedan processer till Omsorgs- och socialförvaltningen (OSF) i Lidingö stad (Staden):
Individ- och familjeomsorg
Vård och omsorg
Hälso- och sjukvård
Funktionsnedsättning
Socialpsykiatri
Äldreomsorg
Med tillhörande ekonomikontroll och debitering. För närvarande arbetar förvaltningen i två system, Treserva och Procapita