559407-2020 - ÄndringSverige-Jönköping: Hotelltjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotelltjänster
Referensnummer: 19/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hotellövernattning i Sverige inklusive frukost. Ej att förväxla med övernattningskonferenser
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende hotelltjänster.
Omfattning
Upphandlingen avser hotellövernattning i Sverige inklusive frukost. Beställaren avser att upphandla en hotellkedja som täcker Beställarens hela behov. Behovet är störst på följande orter:
Stockholm
Jönköping
Göteborg
Malmö
Det finns även behov av att boka hotell på andra orter och därför vill Beställaren få ta del av alla hotell inom hotellkedjan. Bokning av hotell kommer att ske via Beställarens avtalade resebyrå.