559411-2020 - ÄndringSverige-Västerås: Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elbilspool
Referensnummer: 202025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostads AB Mimer emotser ert anbud avseende bilpoolslösning i enlighet med upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
Uppdraget omfattar tillhandahållande, service, drift och underhåll av bilpool.
Följande är avropsberättigade för upphandlat ramavtal:
Björnklockan AB
Västerås stad
Mälarenergi AB
Mälarenergi Vattenkraft AB
Mälarenergi Elnät AB
Västerås marknad & näringsliv AB
Västerås Parkerings AB