55943-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Medicintekniska arbetsstolar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMedicintekniska arbetsstolar
BeskrivningMedicintekniska arbetsstolar, ståstödsstolar och golvsitsar för förskrivning till personer med funktionsnedsättning
Intern identifierareRS 2025-01405
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 33180000 Funktionellt stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000