Huvudsaklig CPV-kod 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster inom genren "Ingenjör VVS" och omfattar beställarna Piteå kommun och Älvsbyns kommun med de tillhörande organisationer som finns angivna i upphandlingen.