Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn - Komplettering kapacitet i befintlig bildlagring för Patelogi
Referensnummer: 20191125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn gäller en komplettering av utökad kapacitet i befintlig bildlagring. Region Skåne har för avsikt att tilldela kontrakt genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering kring denna komplettering av bildlagring på befintlig hårdvara och licenser med nuvarande leverantör BBS AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30233100 Minnesenheter, 30234000 Lagringsmedier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen