Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Sparx och Prime Arch utbildningar samt teknisk support
Referensnummer: Af-2022/0069 3727
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för utbildning och teknisk support inom Sparx EA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ramavtal utbildning och support inom Sparx EA och Prime Arch
Del nr: Anbudsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utbildning och support inom Sparx EA och Prime Arch.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 24
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Avtalstiden kan förlängas med oförändrade villkor med maximalt tolv (12) plus tolv (12) månader.
Ramavtal teknisk support och tekniska projekt
Del nr: Anbudsområde 2
Ytterligare CPV-kod(er) 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara
Anbudsområde 2 består en teknisk del i form av teknisk support och tekniska projekt avseende Arbetsförmedlingens Sparxinstallation.