Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och Underhåll i Helsingborgs stad Driftområde Naturvård och Fiske-och vattenvård
Referensnummer: 178/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenader för drift- och underhållsarbeten samt underhållsprojekt avseende naturvård och fiske- och vattenvård inom olika geografiska naturområden m.m. i Helsingborgs stad inkl. ÄTA-arbeten och eller Avrop till följd av bl.a. ärenden i Beställarens ärendehanteringssystem eller annan felanmälan mm. Ny- och ombyggnad samt utökning av ingående delar inom objektet och inom staden kan komma att ingå efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 130 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77231000 Skogsskötsel, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen