2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital tjänst för distribution av möteshandlingar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose SKR:s behov av en digital tjänst för distribution av möteshandlingar som bidrar till att: · Säkerställa att förtroendevalda och andra relevanta användare, exempelvis tjänstepersoner, har kontinuerlig tillgång till aktuella möteshandlingar via en säker digital plattform, oavsett tid och plats. · Tillhandahålla och underhålla ett förtroendemannaregister som innehåller aktuella uppgifter om instanser, förtroendevalda och deras roller. · Möjliggöra digital signering av handlingar, såsom protokoll eller beslutsdokument, i enlighet med gällande lagkrav och med koppling till uppgifter i förtroendemannaregistret.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Beskrivning
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111075:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72422000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsservrar, 48310000 Programvara för dokumentredigering