559757-2021 - ResultatSverige-Malmö: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning kring fastigheter
Referensnummer: SN-2020-258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten avser behovsrelaterade insatser vid halk - och snöbekämpning kring fastigheter inom Malmö stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen