559803-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxitransport - Färdtjänst, Skolresor, Omsorgs- & särskoleresor, Tjänsteresor.
Referensnummer: UH-2021-430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar avtal avseende taxiresor i form av färdtjänst, skolresor, omsorgs- & särskoleresor samt tjänsteresor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färdtjänst
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omsorgs- och särskoleresor
Del nr: 2
Skolresor
Del nr: 3
Tjänsteresor
Del nr: 4
API-relaterade krav
Del nr: 5