2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bokliden, geoenergi/kyla etapp 2
Beskrivning: Invändiga installationer med nya bergvärmepumpsanläggningar för uppvärmning och tappvarmvattenberedning som skall ersätta befintliga gaspannor och fastigheten skall kylas med frikyla via ventilationsanläggningen.
Intern identifierare: Dnr 141/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bokliden, geoenergi/kyla etapp 2