559901-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Bråcknät och tillbehör, SLL586
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bråcknät och tillbehör, SLL586
Beskrivning: Omfattar bråcknät, bråckpluggar samt fastsättningsanordningar för dessa.
Intern identifierare: FSN 2024-0238
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000