559945-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inspektion av Norrköpings kommuns broar
Referensnummer: UH-2021-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende inspektion av Norrköpings kommuns broar, kontrakt kommer att tecknas med en (1) vinnande anbudsgivare.
Kontraktet omfattar konsulttjänster avseende inspektion av Norrköpings kommuns broar. Uppdraget innebär bl.a. att utföra inspektioner för att konstatera broarnas kondition och hållfasthet samt registrera inspektionerna i brodatabasen BaTman.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.