559956-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Ballast
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBallast
BeskrivningVästerås stad inbjuder till att lämna anbud i denna upphandling som omfattar ramavtal för ballast, i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delområden: Avtalsområde 1, bergkross och grusprodukterAvtalsområde 2, sandprodukterAvtalsområde 3, jordprodukter
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBergkross och grusprodukter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99414:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212310 Ballast, 14200000 Sand och lera, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212300 Bokad och krossad sten, 14212400 Jord
Optioner
Beskrivning av alternativenTillhandahållande av mobilt krossverk vid behov
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSandprodukter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99414:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelJordprodukter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99414:Lot:3