560013-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Svärtingehus Grundskola Totalrenovering Elentreprenad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvärtingehus Grundskola Totalrenovering Elentreprenad
BeskrivningProjektet avser totalrenovering av Svärtingehus grundskola F-6 Renovering av tak/ fasad/ ytskikt/ ny ventilation/ bergvärmeanläggning/ el, inbrott och brandlarm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95365:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten