560053-2020 - ÄndringSverige-Borås: Elmateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätsmateriel
Referensnummer: 2020-00072IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Elnätsmaterial för nätbyggnation, transformatorer och passiv optomateriel.
Anbudsgivarens ska även även äga och administrera konsignationslager hos UM.