Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Teknisk förvaltning avseende vatten, avloppsledningar, gata, park samt exploateringsområden.
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektörer Klippans kommun
Referensnummer: 20/510
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Klippans kommun avser att efter denna upphandling teckna ramavtal för kommunen avseende konsulttjänster för projektering av vatten, avloppsledningar, gata, park samt exploateringsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen