See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av hydroakustiska sjömätningar och/eller provtagningsplatform
Beskrivning: SGU är myndigheten för frågor om berg, jord och grundvatten i Sverige. Vi har till uppgift att tillhandahålla geologisk information för samhällets behov på kort och på lång sikt.Denna upphandling omfattarmyndigheten behov av Hydroaukustiska mätningar, samt Båt, inklusive förare, avsedd för provtagning. Uppdragen kommer att genomföras i Västra Götalands län och Värmlands län!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71354500 Marina mätningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hydroakustiska sjömätningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112156:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Båt, inklusive förare, avsedd för provtagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112156:Lot:2