Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster 2023
Referensnummer: SF 2022/267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar resebyråtjänster och ska tillgodose Stockholms stads behov av en bokningstjänst för bokningar av transportmedel, logi samt bokningar av grupp- och konferensarrangemang. Med resebyråtjänster avses heltäckande resebyråtjänster, såsom resebyråservice för tjänsteresor inom Sverige och utomlands.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen