560195-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Norra Obbolavägen - entreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNorra Obbolavägen - entreprenad
BeskrivningUmeå kommun upphandlar en utförandeentreprenad i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115124:Lot:1