560224-2022 - ResultatSverige-Tanumshede: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Tanums kommun
Referensnummer: UPPH.2022.245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är uppdelad i tio vinterväghållningsområden, område 1-10. Avtal tecknas med en anbudsgivare per område. Varje område utvärderas för sig och anbudsgivare kan lämna anbud på valfritt antal områden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen