560226-2022 - ResultatSverige-Lund: Underhållningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniker till Evenemang
Referensnummer: 2022/772
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92300000 Underhållningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Till arrangemang, kongresser och möten hyrs det in olika tekniker som bemannar arrangemangen och hjälper till med t.ex. ljudteknik, bildteknik, filmning/streamingteknik samt kameraoperatör.
Lunds universitet har behov av att anlita tekniker till olika arrangemang som de arrangerar & samordnar; vetenskapliga/akademiska konferenser och kongresser, seminarier, middagar, ceremonier,
mm. .
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen