560243-2019 - ResultatSverige-Linköping: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala contentbyråtjänster
Referensnummer: 19/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag avser digital innehållsmarknadsföring (content) som produceras för egna och köpta kanaler för Stångåstaden med dotterbolag. AB Stångåstaden med dotterbolag vill genom aktivt arbete utveckla och stärka kundkommunikationen och bolagens varumärken. Kreativ, digital och relevant marknadsföring och kommunikation som stärker våra strategiska varumärkesambitioner och ökar kundnöjdheten är ett område som vi prioriterar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72413000 Webbsideutformningstjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen