See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Tillväxtverket har behov av en leverantör som kan tillhandahålla upphandlingskonsulter för att genomföra upphandlingar och avrop samt ge kvalificerad rådgivning inom upphandlingsområdet. Tillväxtverket avser att teckna ramavtal med en leverantör som kan garantera en god leveransförmåga med säkerställd resursplanering och bemanning under förutsättningar såsom, akuta uppdrag med snäva tidsramar, vid förlust av nyckelpersoner eller som backup under pågående uppdrag etc.
Intern identifierare: Ä 2023-0022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonserad upphandling
Beskrivning: Tillväxtverket har behov av en leverantör som kan tillhandahålla upphandlingskonsulter för att genomföra upphandlingar och avrop samt ge kvalificerad rådgivning i upphandlingsfrågor.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Svar på krav