See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparationsarbeten
Beskrivning: Områdesreparatör och vitvaruarbeten
Intern identifierare: 24/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Ytterligare klassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Välj att besvara
Beskrivning: Upphandlingen av detta uppdrag består av två avtalsdelar; avtalsdel Områdesreparatörer och avtalsdel Vitvaruarbeten. Vitvaruarbeten omfattar förebyggande rondering, installation av tillval samt reparationer och utbyten av vitvaror. Områdesreparatörer omfattar mindre, enklare reparationer av fel som uppstår i fastigheter, såväl lägenheter som gemensamma utrymmen
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45214700 Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär . Vitvaruarbeten
Beskrivning: Vitvaruarbeten omfattar förebyggande rondering, installation av tillval samt reparationer och utbyten av vitvaror.
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsformulär - Områdesreparatörer
Beskrivning: Områdesreparatörer omfattar mindre, enklare reparationer av fel som uppstår i fastigheter, såväl lägenheter som gemensamma utrymmen.
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45214700 Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 50000000 Reparation och underhåll