560427-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom Fundraising
Referensnummer: SU FV-2734-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet (SU) har för avsikt att vidareutveckla sin fundraisingverksamhet. Syftet med vidareutvecklingen av verksamheten är att fördjupa relationerna med, för Stockholms universitet, viktiga externa aktörer. För vidareutvecklingen är SU i behov av relevanta konsulttjänster.
Inbjudan till upphandling
Stockholms universitet, i fortsättningen även kallad B eller Beställaren, inbjuder företag, i fortsättningen kallad Anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för konsulttjänster inom fundraising.
Tecknat ramavtal kommer i första hand att användas av Samverksansavdelningen, men även av Bs övriga institutioner och motsvarande.
Upphandlande myndighet
Stockholms universitet
Organisationsnummer: 202100-3062
106 91 Stockholm
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen