560540-2022 - ÄndringSverige-Boden: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster inom översiktsplanering
Referensnummer: SBN 2022-564
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförvaltningen avdelning Fysisk planering inom Bodens Kommun inbjuder er här med att lämna anbud på Ramavtal för konsulttjänster inom översiktsplanering.
Uppdraget omfattar att upprätta planhandlingar i samtliga skeden i enlighet med PBL för översiktsplan, fördjupad översiktsplan, tematiska tillägg samt tillhörande strategidokument till kommunens översiktsplanearbete etc.
Beställaren kommer teckna ramavtal med två (2) leverantörer enligt särskild fördelningsnyckel.
För mer information och krav se förfrågningsunderlaget i sin helhet.