560573-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision och granskningstjänster
Referensnummer: 23.3-4613-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Kammarkollegiet uppskattar omsättningen på ramavtalet till totalt 100 miljoner SEK exklusive mervärdesskatt under dess löptid om 48 månader.
Kammarkollegiet kommer att tilldela ramavtal till fem (5) ramavtalsleverantörer, per anbudsområde, under förutsättning att så många anbud uppfyller ställda krav.
Tilldelningsbeslut beräknas fattas under fjärde kvartalet 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Revision och granskningstjänster.
Upphandlingen kommer att resultera i ett ramavtal där alla statliga myndigheter och ett antal andra upphandlande myndigheter kommer att kunna tillgodose sina behov av Revision- och granskningstjänster. Kammarkollegiet uppskattar omsättningen på ramavtalet till totalt 100 miljoner SEK exklusive mervärdesskatt under dess löptid om 48 månader.
Efter att tilldelningsbeslut har fattats underrättas samtliga anbudsgivare via Mercell TendSign.
Kammarkollegiet kommer att ingå Ramavtal med vinnande anbudsgivare efter att tiden för avtalsspärren löpt ut.