Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Grums Hyresbostäder
Referensnummer: UH-2023-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster för Grums Hyresbostäder AB. Tjänsterna omfattar bl.a. städning av trapphus, källargångar, vindsgångar, tvättstuga och andra allmänna utrymmen inkl. toaletter i källargångar. Utöver detta ingår städning av vissa av bolagets lokaler såsom lokal för fastighetsskötare samt bolagets kontor. Vid behov ingår även städning av bostäder inkl. balkonger efter renoveringsarbeten och i samband med avflyttning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städtjänster för Grums Hyresbostäder AB. Tjänsterna omfattar bl.a. städning av trapphus, källargångar, vindsgångar, tvättstuga och andra allmänna utrymmen inkl. toaletter i källargångar. Utöver detta ingår städning av vissa av bolagets lokaler såsom lokal för fastighetsskötare samt bolagets kontor. Vid behov infår även städning av bostäder inkl. balkonger efter renoveringsarbeten och i samband med avflyttning