Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Stöd för återsökande av ekonomiska medel för asylsökande
Referensnummer: KI190168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne avser att upphandla IT Stöd för återsökande av ekonomiska medel för asylsökande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48700000 Verktygsprogram, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Skåne avser upphandla IT stöd för återsökning av ekonomiska medel för asylsökande som fått tand- eller sjukvård.