Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramp/Linkspan
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45241100 Anläggningsarbeten för kajer
II.1.4.
Kort beskrivning
A new roro Ramp/Linkspan will be built. The contract will go up in a coordinated general contract. The contractor who is procured in this procurement becomes a subtractor to the general contractor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45241100 Anläggningsarbeten för kajer, 45248400 Anläggningsarbeten för landningsbryggor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen