Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fluorescerande utrustningsväst
Referensnummer: TV-2022-18238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket ämnar genom detta avtal att upphandla en fluorescerande utrustningsväst med tillhörande hölster, hållare och fickor enligt bifogad kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18235400 Västar, 18410000 Specialkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen