560711-2023 - ÄndringSverige-Nässjö: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial
Referensnummer: 3.3.2 2023-176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB genomför samordnad upphandling av elmaterial inklusive kabel tillsammans med och på uppdrag av medlemmar ur NSE-gruppen.
Upphandlande enheter är:
— Njudung Energi Vetlanda AB
— Njudung Energi Sävsjö AB
— Njudung Vetlanda Energi AB
— Nässjö Affärsverk AB
— Tranås Energi
— Vimmerby Energi