See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färghandelsvaror
Beskrivning: Upphandlingen avser färghandelsvaror samt målartillbehör för Bergs, Bräcke, Härjedalens, Ragunda, Åre och Östersunds kommuner samt Härjegårdar Fastighets AB, Jämtlands Gymnasieförbund och Vatten- och Miljöresurs i Berg Härjedalen AB.
Föregående meddelande: 084217-2023
Intern identifierare: 00032-2022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44812400 Material för målning och tapetsering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtal
Beskrivning: Avtalet avser beställarnas behov av färghandelsvaror såsom inomhusfärg, utomhusfärg, lackfärg, träolja, förtunning, lim, kitt, spackel, penslar, tapeter, maskeringstejp och golvpapp dvs måleriutrustning som kommer att avropas löpande under avtalsperioden. Samtliga enheter ska ha rätt att avropa på detta avtal.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation