Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sannering av processutrustning
Referensnummer: 19/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB (JEAB) har behov av att upphandla och teckna avtal med ett eller flera företag som kan utföra sanerings- och rengörningstjänster på företagets pannor och tillhörande utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90913000 Tankrengöring och reservoarrengöring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fjärrvärmenätet.